برگزاری مراسم ششمین سالگرد مرحوم آیت‌الله جمی 4 دی‌ ماه در آبادان

مسئول اطلاع‌رسانی و عضو ستاد سالگرد مرحوم آیت‌الله جمی در آبادان از برگزاری ششمین سالگرد مرحوم آیت‌الله جمی، چهارم دی‌ ماه سال جاری در این شهر خبر داد.

نورالله کردفروشانی اظهار کرد: در راستای حفظ اصول و ارزش‌های افرادی که صاحب نام هستند و از میان ما رفته‌اند باید تلاش کرد و در این زمینه برگزاری برنامه‌هایی در خور شان یکی از این اقدامات محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: یاد و خاطره افرادی که با اصول و مبانی ملی و مذهبی عجین شده‌اند و امروز در بین ما نیستند را باید گرامی نگه داشت تا از آنها الگوگیری و اسطوره‌سازی شود.

مسئول اطلاع‌رسانی و عضو ستاد سالگرد مرحوم آیت‌الله جمی در آبادان تصریح کرد: مرحوم آیت‌الله جمی یکی از این اسطوره‌هاست که از محبوبیت ویژه‌ای بین مردم برخوردار بوده و یاد و خاطره‌اش هر ساله با برگزاری مراسم گرامی داشته می‌شود.

کردفروشانی ادامه داد: در واقع با برگزاری چنین مراسم‌هایی به خوبی می‌توان ارزش‌ها و اصولی را که این بزرگان بر آن پایبند بوده و بر تداوم مسیر حق تاکید داشته‌اند، به مردم به‌ویژه نسل جوان و آینده انتقال داد و تصویری گفتاری و رفتاری از این اسطوره‌ها را برایشان مجسم کرد.

وی خاطرنشان کرد: باید از بزرگان از دست رفته راه و رسم زیستن و طی مسیر حق را بیاموزیم و نسل جوان را با این افکار و دیدگاه‌ها نیز آشنا سازیم.

مسئول اطلاع‌رسانی و عضو ستاد سالگرد مرحوم آیت‌الله جمی در آبادان تاکید کرد: با توجه به جریاناتی که امروزه در جهان در حال وقوع است و هجمه‌های فرهنگی که متوجه جوانان کشورمان می‌شود باید بتوان هر چه بیشتر و بهتر، دیدگاه بزرگان و اسطوره‌های ملی و مذهبی‌مان را نهادینه و درونی کرد.

کردفروشانی اضافه کرد: اگر بخواهیم واقع‌گرا باشیم نمی‌توان گفت نسل جوان ما هیچ ارتباطی با فرهنگ‌های دیگر ندارد بلکه باید در این زمینه با برنامه‌ریزی و برگزاری مراسم‌های این‌چنینی کار کرد.

وی بیان کرد: در همین راستا هر ساله مراسم گرامیداشت یاد و خاطره عالم نستوه مرحوم آیت‌الله جمی در شهرستان آبادان برگزار می‌شود که امسال این مراسم با برنامه‌ریزی در خور شان‌تری اجرایی خواهد شد.

کردفروشانی ادامه داد: چهارم دی‌ماه سال جاری حسینیه ثارالله آبادان چون هر ساله میزبان این مراسم خواهد بود و برای دعوت از سخنرانان ملی و مذهبی نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم.

مسئول اطلاع‌رسانی و عضو ستاد سالگرد مرحوم آیت‌الله جمی در آبادان عنوان کرد: این برنامه از 9 و 30 دقیقه صبح تا 12 و سپس به صرف ناهار میزبان شهروندان، مسئولان و مدعوین است که امیدواریم مراسم طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی به بهترین شکل به اجرا برسد.

وی در پایان تصریح کرد: از همه مسئولان شهرستان، به‌ویژه امام جمعه آبادان و استاندار خوزستان که پیگیری‌های بسیار خوبی برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم داشته‌اند تقدیر می‌کنیم.

/ 0 نظر / 29 بازدید