علی خمینی در سالگرد ارتحال آیت الله جمی در آبادان سخنرانی می‌کند

نهمین سالگرد ارتحال آیت الله جمی امام جمعه فقید آبادان ۳۰ ام آذر ماه با حضور مردم و مسئولان کشوری، استانی و محلی با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین علی خمینی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، عزیزالله شهبازی فرماندار آبادان پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت ارتحال آیت الله جمی با گرامیداشت یاد و خاطره این روحانی جلیل القدر اظهار کرد: آیت الله جمی، روحانی شجاعی بود که خانه اش محفل رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس و انقلاب بود. 

وی با اشاره به مردمی بودن آیت الله جمی افزود: آیت الله جمی امام جمعه ای نام آشنا، پرآوزاه و ماندگار است که به یک الگوی بزرگ در کشور تبدیل شده بود و بسیاری از ائمه جمعه کشور ابتدا نزد وی می آمدند و سپس وارد جبهه های حق علیه باطل می شدند. 

فرماندار آبادان با بیان اینکه «آیت الله جمی سرمایه بزرگ و افتخارات شهر آبادان است که نامش برای همیشه در تاریخ  این مملکت جاودانه می ماند»، اظهار کرد: جوانان باید با شیوه های زندگی این روحانی مبارز و خستگی ناپذیر و شجاع آشنا شوند چراکه آیت الله جمی امام جمعه ای بود که در دوران هشت سال دفاع مقدس هیچگاه آبادان را ترک نکرد و همیشه و هر لحطه در کنار رزمندگان اسلام در مبارزه با حزب بعث عراق کوشید. 

شهبازی تاکید کرد: باید نقش علما و روحانیون برای آماده سازی فضا چشمگیر باشد زیرا نقش روحانیون در پیروزی انقلاب و تاثیر آن در دفاع مقدس به طور قطع در برنامه های اینچنین نمود یافته و به منصه ظهور گذاشته می شود. 

وی با اشاره به مردمی بودن برگزاری این آئین افزود: تمام قد در کنار مردم آبادان به عنوان برگزار کنندگان آئین نهمین سالگرد ارتحال آیت الله جمی هستیم. 

به گزارش ایسنا، نهمین سالگرد ارتحال آیت الله جمی از ساعت ۱۰ تا ۱۲ روز ۳۰ آذرماه جاری در محل حسینیه ثارالله برگزار می شود که در این آئین نوه حضرت امام (ره) سید علی خمینی به ایراد سخنرانی می پردازد.

/ 0 نظر / 53 بازدید