برگزاری مراسم ششمین سالگرد مرحوم آیت‌الله جمی ۴ دی‌ ماه در آبادان

بهمنشیر : مسئول اطلاع‌رسانی و عضو ستاد سالگرد مرحوم آیت‌الله جمی در آبادان از برگزاری ششمین سالگرد مرحوم آیت‌الله جمی، چهارم دی‌ ماه سال جاری در این شهر خبر داد.

به گزارش بهمنشیر،  نورالله کردفروشانی امروز در آبادان اظهار کرد: در راستای حفظ اصول و ارزش‌های افرادی که صاحب نام هستند و از میان ما رفته‌اند باید تلاش کرد و در این زمینه برگزاری برنامه‌هایی در خور شان یکی از این اقدامات محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: یاد و خاطره افرادی که با اصول و مبانی ملی و مذهبی عجین شده‌اند و امروز در بین ما نیستند را باید گرامی نگه داشت تا از آنها الگوگیری و اسطوره‌سازی شود.

مسئول اطلاع‌رسانی و عضو ستاد سالگرد مرحوم آیت‌الله جمی در آبادان تصریح کرد: مرحوم آیت‌الله جمی یکی از این اسطوره‌هاست که از محبوبیت ویژه‌ای بین مردم برخوردار بوده و یاد و خاطره‌اش هر ساله با برگزاری مراسم گرامی داشته می‌شود.

کردفروشانی ادامه داد: در واقع با برگزاری چنین مراسم‌هایی به خوبی می‌توان ارزش‌ها و اصولی را که این بزرگان بر آن پایبند بوده و بر تداوم مسیر حق تاکید داشته‌اند، به مردم به‌ویژه نسل جوان و آینده انتقال داد و تصویری گفتاری و رفتاری از این اسطوره‌ها را برایشان مجسم کرد.

وی خاطرنشان کرد: باید از بزرگان از دست رفته راه و رسم زیستن و طی مسیر حق را بیاموزیم و نسل جوان را با این افکار و دیدگاه‌ها نیز آشنا سازیم.

مسئول اطلاع‌رسانی و عضو ستاد سالگرد مرحوم آیت‌الله جمی در آبادان تاکید کرد: با توجه به جریاناتی که امروزه در جهان در حال وقوع است و هجمه‌های فرهنگی که متوجه جوانان کشورمان می‌شود باید بتوان هر چه بیشتر و بهتر، دیدگاه بزرگان و اسطوره‌های ملی و مذهبی‌مان را نهادینه و درونی کرد.

کردفروشانی اضافه کرد: اگر بخواهیم واقع‌گرا باشیم نمی‌توان گفت نسل جوان ما هیچ ارتباطی با فرهنگ‌های دیگر ندارد بلکه باید در این زمینه با برنامه‌ریزی و برگزاری مراسم‌های این‌چنینی کار کرد.

وی بیان کرد: در همین راستا هر ساله مراسم گرامیداشت یاد و خاطره عالم نستوه مرحوم آیت‌الله جمی در شهرستان آبادان برگزار می‌شود که امسال این مراسم با برنامه‌ریزی در خور شان‌تری اجرایی خواهد شد.

کردفروشانی ادامه داد: چهارم دی‌ماه سال جاری حسینیه ثارالله آبادان چون هر ساله میزبان این مراسم خواهد بود و برای دعوت از سخنرانان ملی و مذهبی نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم.

مسئول اطلاع‌رسانی و عضو ستاد سالگرد مرحوم آیت‌الله جمی در آبادان عنوان کرد: این برنامه از ۹ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۲ و سپس به صرف ناهار میزبان شهروندان، مسئولان و مدعوین است که امیدواریم مراسم طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی به بهترین شکل به اجرا برسد.

وی در پایان تصریح کرد: از همه مسئولان شهرستان، به‌ویژه امام جمعه آبادان و استاندار خوزستان که پیگیری‌های بسیار خوبی برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم داشته‌اند تقدیر می‌کنیم.

/ 0 نظر / 24 بازدید