بخشی از متون امام درباره مردم آبادان برآمده از نقش آفرینی های آیت الله جمی بود

استاندار خوزستان و هیأت مسولان این استان، همراه با آیت الله موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان، با حضور در مسیر ورود حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی به شهر آبادان و استقبال صمیمانه از ایشان حضور یادگار گرامی امام در این استان را به گرمی خوش آمد گفت و این سفر را افتخاری برای مردم این خطه عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی جماران از خوزستان، دکتر مقتدایی استاندار خوزستان، همچنین پیش از سخنان یادگار گرامی امام، در مراسم بزرگداشت آیت الله جمی نماینده امام خمینی در خوزستان و امام جمعه آبادان طی دوران دفاع مقدس، با تقدیر از حضور یادگار گرامی امام گفت: بخشی از فرامین و متون تاریخی امام مهربانمان همچون تشکر امام از مهاجرین جنگ، کارکنان شرکت نفت و رزمندگان، و دستور رفع حصر آبادان، مربوط به مردم آبادان است و بخش اعظم این موضوع نیز برآمده از حضور و ارتباط صمیمانه مرحوم آیت الله جمی با امام خمینی محسوب می شود که دفتر او پایگاه رزمندگان در این شهر بود.

وی تأکید کرد: باید مناسبت سالگرد آیت الله جمی را تقویت کرده و غنا ببخشیم تا سیره او در نسل های بعدی تدوام یابد و البته او را در آنچه که خود دوست داریم خلاصه نکنیم.

استاندار خوزستان در ادامه ی سخنان خود تأکید کرد: شرط موفقیت ما در تمام امور، انسجام، پیوستگی و استمرار راه شهدا و امام عزیزمان است.
گفتنی است سفر حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی به استان خوزستان به منظور شرکت در مراسم بزرگداشت آیت الله جمی، نماینده امام خمینی در خوزستان و امام جمعه آبادان طی دوران دفاع مقدس، با استقبال آیت الله جزایری نماینده ولی فقیه در این استان، دکتر مقتدایی استاندار خوزستان و جمعی از مسوولان این استان، صبح امروز پنجشنبه چهارم دی ماه آغاز شد.
پیش از سخنرانی یادگار امام پیام مقام معظم رهبری در بزرگذاشت مرحوم آیت الله جمی پخش شد و علاوه بر استاندار خوزستان ملا عمران عبادی نماینده عشایر عرب منطقه خوزستان حضور ایشان را در این مراسم تبریک گفت.
سید حسن خمینی سخنان خود در جمع شیفتگان امام که با شعارهای صل علی محمد بوی خمینی آمد، دسته گل محمدی به شهر ما خوش آمدی به ابراز احساسات می پرداختند آغاز کرد.


حجج اسلام مرتضی اشراقی، نوه گرامی امام خمینی و علی اکبر آشتیانی نیز یادگار گرامی امام را در این سفر همراهی می کنند.

/ 0 نظر / 24 بازدید