مراسم بزرگداشت آن بزرگوار نیز باید متناسب با شخصیت وی برگزار شود.

آبادان- ایرنا- معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان از آیت الله' غلامحسین جمی' امام جمعه فقید آبادان به عنوان اسوه ایثار و مقاومت یاد کردو گفت:مراسم بزرگداشت آن بزرگوار نیز باید متناسب با شخصیت وی برگزار شود.

به گزارش ایرنا 'عزیزالله شهبازی'سه شنبه در دومین نشست هماهنگی برگزاری ششمین مراسم سالگرد ارتحال آیت الله غلامحسین جمی امام جمعه فقید آبادان، گفت:آیین سالروز ارتحال این عالم مجاهد و نستوه، تبیین کننده منش و سلوک آن مرحوم برای الگوسازی نسل نوجوانان و جوان است.

وی از آیت الله جمی به عنوان زاهد پارسای بی ادعا و تشنه خدمت به مردم یاد کرد و اظهار داشت:آیت الله جمی انسانی متواضع، مؤمن، پیرو ولایت و خدمتگزار مردم بود.

فرماندار ویژه آبادان اضافه کرد:شخصیت این علم و اسوه ایثار و مقاومت می تواند الگویی برای نوجوانان و جوانان و حتی روحانیت باشد.

معاون استاندار خوزستان یکی از خصوصیت های بارز آیت الله جمی را ولایتمداری وی خواند و گفت:آن مرحوم در دفاع مقدس در کنار رزمندگان بود و به رزمندگان اسلام دلگرمی و پشتیبان روحی بخشید.

معاون استاندار خوزستان بر برگزاری باشکوه ششمین سالگرد ارتحال آیت الله جمی در دی ماه سال جاری تاکید کرد و اظهار داشت:همه باید تلاش کنند که از این اسوه ایثار و مقاومت درس بگیرند.

اجرای شب شعر، برپایی نمایشگاه عکس آیت الله جمی، رونمایی از یکی از کتب آن مرحوم و نصب نمادی از امام جمعه فقید آبادان در گلزار شهدا از برنامه های پیش بینی شده برای بزرگداشت آن مرحوم عنوان شد.

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامحسین جمی پس از پیروزی انقلاب اسلامی از سوی امام خمینی (ره ) به عنوان نماینده امام و نخستین امام جمعه آبادان منصوب شد.

وی هرگز آبادان را تنها نگذاشت و در دوران دفاع مقدس یکی از دژهای تسخیر ناپذیرترین رزمندگان اسلام و یار و یاور رزمندگان و مردم بی دفاع آبادان بود.

وی 24 سال امامت جمعه آبادان را به عهده داشت و در دوران دفاع مقدس و بازسازی در آبادان حضوری فعالی داشت.

آیت الله غلامحسین جمی سال 1387 در سن 83 سالگی در بیمارستان امام (ره ) آبادان به دیار باقی شتافت.

7103/547/

/ 0 نظر / 31 بازدید