آیین ششمین سالگرد ارتحال آیت ا... جمی در آبادان برگزار شد

آبادان- ایرنا- ششمین سالگرد ارتحال عالم ربانی آیت ا... 'غلامحسین جمی' روز پنجشنبه در حسینیه ثارا... آبادان با حضور نوه امام خمینی(ره) جمعی از مسوولان کشوری، استانی، محلی و علما و روحانیان و اقشار مختلف مردم آبادان و بوشهر برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این آیین شرکت کنندگان یاد و خاطره آیت ا... جمی را که با مجاهدت های خود یار و یاور رزمندگان در هشت سال دوران دفاع مقدس بود، گرامی داشتند.

استاندار خوزستان در این آیین گفت: رمز موفقت و پیشرفت کشور در تمام امور پشتیبانی و تبعیت از ولایت فقیه است.

'عبدالحسن مقتدایی' افزود: شهدا بهترین الگو برای ما هستند تا در مسیر درست حرکت کنیم.

وی با اشاره به نقش آیت ا... جمی در هشت سال دفاع مقدس و حضور مستمر در جبهه و آبادان اظهارکرد: نقش روحانیت در هشت سال دفاع مثال زدنی بود، و روحانیت این استان در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس زحمات زیادی را کشیدند.

امام جمعه آبادان نیز با بیان ویژگی های اخلاقی مرحوم آیت ا... جمی گفت: این شخصیت وارسته پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی و نیز در هشت سال دوران دفاع مقدس و پس از آن همواره در راه اهداف انقلاب اسلامی گام برداشت.

حجت الاسلام 'علی ابراهمیی پور' افزود: مرحوم آیت ا... جمی در هشت سال دفاع مقدس با حضور تاثیرگذار خود در شهر آبادان،سنگری مستحکم در برابر متجاوزان بعثی عراق بود.

وی اظهارکرد:پیروی از اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و ولایت، عزتی است که خداوند سبحان آن را به مردم ایران عطا کرده است.

حجت الاسلام ابراهیمی پور گفت:آبادان در هشت سال دفاع مقدس،چهار هزار و 200 شهید، دو هزار و 675 جانباز،32 عالم ربانی،و 177 شهید گمنام را تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

/ 0 نظر / 27 بازدید