نور چشم آبادان

پاسداشت مجاهدات و پایمردیهای ایت الله جمی ره

اطلاعیه آیت الله "محمد حسین احمدی شاهرودی"نماینده مردم خوزستان درمجلس خبرگان
ساعت ٥:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/۱٧  

آیت الله "محمد حسین احمدی شاهرودی" نماینده مردم خوزستان درمجلس خبرگان رهبری دراطلاعیه‌ای درگذشت حجت‌الاسلام جمی را به پیشگاه امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری و مردم ایران تسلیت گفت.

دربخشی ازاین اطلاعیه آمده درآستانه ماه محرم وایام عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان، ارتحال حجت‌الاسلام والمسلمین جمی اولین امام جمعه و نماینده سابق مجلس خبرگان رهبری موجب مزید غم و اندوه شد.

این اطلاعیه می‌افزاید: آن بزرگوار درانقلاب اسلامی پشتوانه‌ای محکم برای مبارزان راه حق و حقیقت و در دفاع مقدس پدری مهربان برای رزمندگان اسلام در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل و درسنگر منبر و محراب سربازی مخلص و پا در رکاب برای امام زمان (عج) بود.

دراین اطلاعیه تاکید شده‌است،او به حق شایسته تعظیم و تکریم است و مردم قدرشناس و فهیم آبادان هیچگاه این روحانی خدمتگزار والگوی مقاومت و ایثار را فراموش نخواهند کرد.

استاندار خوزستان نیز باانتشار بیانیه‌ای رحلت حجت‌الاسلام والمسلمین جمی امام جمعه سابق آبادان را تسلیت گفت.

در بخشی از بیانیه "سید جعفر حجازی" آمده است: خبرارتحال عالم نستوه، مجاهد فقید، یار دیرین امام(ره) و رهبری و یادگارهشت سال دفاع مقدس موجب تاسف و تاثر عمیق گردید.

وی اضافه کرد: آن عالم فرزانه که وجود شریف خود را وقف خدمت به نظام مقدس اسلامی و هموطنان عزیزمان کرده بود اکنون درجوار حق تعالی ماوا گزیده ، دوستان و همرزمان خود در دوران انقلاب و دفاع مقدس را وداع نموده و به سوی حق تعالی شتافت.

حجازی ادامه داد: اینجانب این ضایعه تاسفبار را به محضر رهبرعزیزانقلاب ، بازماندگان و بستگان و عموم خوزستانی‌های ولایتمدار و مردم شریف آبادان تسلیت عرض می‌کنم.

مسوولان ودانشجویان دانشکده مهندسی نفت شهید تندگویان آبادان نیزبا صدور اطلاعیه‌ای درگذشت حجت‌الاسلام جمی را تسلیت گفتند.

دراین اطلاعیه‌آمده است: درآستانه ماه محرم وایام عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان، ارتحال اسوه مقاومت و پیر بسیجیان حجت‌الاسلام جمی او که درس مقاومت، ایثار، رشادت و پایمردی رااز سرورآزادگان آموخته بود رابه پیشگاه با عظمت امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری، حوزه علمیه، بیت شریف ایشان و مردم غیور آبادان تسلیت عرص می‌نماییم.

فرماندار دزفول با ستایش از نقش امام جمعه پیشین آبادان در پیروزی دفاع مقدس از حجت‌الاسلام جمی به عنوان اسوه مقاومت دراستان خوزستان یاد کرد.

"حمید قناعتی" دراطلاعیه‌ای گفت: مرحوم حجت‌الاسلام جمی یارآشنای رزمندگان اسلام در دفاع مقدس بود.

وی افزود: وجود این روحانی جلیل القدر شورو شوق خاصی برای رزمندگانی که در جبهه‌های نبردازمیهن اسلامی دفاع می‌کردند بود و روحیه ایثارگری وی الگوی ارزشمندی برای رزمندگان درهنگام نبرد در جبهه‌ها به شمار می‌رفت.

قناعتی اظهارداشت: این ضایعه اسفناک را به هم استانیها، علماو روحانیان ، رزمندگانی که ازنزدیک باایشان آشنا بودند بویژه مردم شریف آبادان تسلیت عرض می‌نمایم.

انجمن مطبوعات آبادان با صدوراطلاعیه‌ای درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین جمی را به حضرت ولیعصر(عج)، رهبرمعظم انقلاب و مردم شهیدپرورایران‌اسلامی تسلیت گفت.

در قسمتی ازاین اطلاعیه آمده‌است درحالی که مردم ایران عزادار شهیدان عزه هستند داغی فراموش نشدنی دیگری بر دل آنها نهاده شد تا درآستانه ماه محرم و در کنار عزاداری امام حسین (ع) به سوگ بنشینند.

این اطلاعیه می‌افزاید: درگذشت اسوه مقاومت و پیربسیجی داغ سنگینی بردل جامعه مطبوعاتی این شهر نهاد چرا که او حامی به حق جامعه مطبوعاتی بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین جمی امام جمعه پیشین آبادان شنبه شب براثر عارضه قلبی در سن ‪ ۸۳‬سالگی در بیمارستان امام خمینی (ره) آبادان به دیار باقی شتافت. ک/