نور چشم آبادان

پاسداشت مجاهدات و پایمردیهای ایت الله جمی ره

نکوداشت جمی پاسداشت 8 سال مقاومت مردم خوزستان است .سال86
ساعت ٤:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/٧  
 خبرگزاری فارس به نقل از دبیرخانه کنگره ملی بزرگداشت جمی، حسین دهقان طی سخنانی با اشاره به سوابق طولانی مبارزاتی وی در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و مجاهدتهای وی در دوران دفاع مقدس بویژه ایام محاصر شهر آبادان توسط متجاوزین بعثی، تجلیل و نکوداشت از شخصیت‌ ممتاز این اسوه اخلاق، مبارزه، جهاد و مقاومت را پاسداشت ارزشهای دفاع مقدس و ترویج فرهنگی مقاومت و ایثار دانست.
وی از جمی بعنوان یکی از چهره‌های پرافتخار و ماندگار تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یاد کرد و افزود: حجت الاسلام جمی بی‌ادعا، خالصانه و گمنام در سالهای خون و خطر در خدمت آرمانهای امام راحل و انقلاب فعالیت کرد.
دهقان افزود: برپایی نمازجمعه در سخت‌ترین شرایط جنگی و ایراد خطبه‌های حماسی و آتشین ایشان در طول دفاع مقدس بویژه در شرایط بحرانی محاصره آبادان، فریاد بلند مدافعان مقاومی بود که با کمترین امکانات در شهر آبادان باقی ماندند و مانع از سقوط این شهر مهم و استراتژیک شدند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه گفت: ارزش‌ کار جمی و رزمندگان شجاع مدافع آبادان هنگامی به خوبی آشکار می‌شود که تصور کنیم اگر جزیره استراتژیک آبادان سقوط می‌کرد ضمن اینکه باز پس گیری آن به لحاظ نظامی بسیار سخت بود، معلوم نبود که ما بتوانیم در سالهای اول جنگ برتری نظامی خود را بر دشمن بعثی تحمیل کنیم.
معاون رئیس جمهور افزود: حضور موثر مستمر و روحیه بخش و تلاشهای ویژه‌ای که ایشان برای شکست حصر آبادان بعمل آورد و نهایتا منجر به صدور فرمان تاریخی حضرت امام مبنی بر شکست حضر آبادان شد، سرنوشت جنگ تحمیلی را به نفع ایران تغییر داد.
وی در ادامه از جمی بعنوان یکی از پرفروغ‌ترین چهره‌های روحانیت انقلاب در دوران دفاع مقدس نام برد و برگزاری با شکوه مراسم نکوداشت وی را به نوعی قدردانی و تجلیل از همه روحانیون رزمنده‌ای دانست که همگام با رزمندگان اسلام در خطوط مقدم نبرد جانفشانی می‌کردند.
آیین نکوداشت جمی با حضور رئیس مجلس خبرگان رهبری روز چهارشنبه 4 شهریور در محل سالن همایش‌های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار می‌گردد.