نور چشم آبادان

پاسداشت مجاهدات و پایمردیهای ایت الله جمی ره

پیام قالیباف: جمی، اسطوره بود
ساعت ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/۱۱  

 دکتر محمدباقر قالیباف تصریح کرد: آیت‌الله جمی اسطوره مبارزه، مقاومت، استواری، فداکاری و ایثار و سخنانش مایه آرامش و قوت قلب و شور جهادی بود.

متن کامل پیام شهردار تهران بدین شرح است : مجاهدی نستوه، ‌انسانی مخلص و خداخواه، ‌عالمی بزرگوار و اخلاقی و با صفا و یاور رزمندگان پس از سالها مجاهدت فی سبیل‌الله به دیدار معبود خویش شتافت.

آیت‌الله جمی اسطوره مبارزه و مقاومت و استواری و فداکاری و ایثار و سخنانش مایه آرامش و قوت قلب و شور جهادی بود. او همواره به عنوان سمبل ونمونه اخلاص،‌ تقوا، صداقت، ساده زیستی و پاکی به شمار می‌رفت.

این شخصیت ارزشمند جهان اسلام و ایران در حالی از بین ما رفت که سراسر عمر پربرکتش وقف دین و میهن بود سوابق و خدمات درخشان او در دوران مبارزه و انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس از خاطره‌ها نخواهد رفت. او در سخت‌ترین شرایط به عنوان مرزبان عقیده و فرهنگ در سنگر ماند و پس از جنگ با قامتی استوار در سنگر نماز جمعه به ارشاد و تبلیغ می‌پرداخت.

تبعیت از ولایت و تشویق و ترغیب جوانان به پاکی و پاکدامنی از خصیصه‌های بارز این مرد خدا بود.

گر چه فقدان این عالم ربانی و بسیجی ثلمه بزرگی برای جمهوری اسلامی بود ولی نام و یادش همواره در خاطره‌ها باقی خواهد ماند. او امروز در محضر خوبان عالم به ویژه شهیدان دوران دفاع مقدس به عزت ابدی دست یافته است و ماییم و میراث گرانسنگ شهیدان.

از خداوند بزرگ می‌طلبیم زندگی و مرگ ما را برای خود و در راه خود قرار دهد و روح بلند این مرد آسمانی را در ایام سوگواری سالار شهیدان کربلا با اباعبدالله الحسین (ع) و یارانش محشور فرماید


کلمات کلیدی: