نور چشم آبادان

پاسداشت مجاهدات و پایمردیهای ایت الله جمی ره

آیت‌الله جمی به کما رفت
ساعت ٤:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/٧  

آیت‌الله غلامحسین جمی، امام جمعه سابق آبادان و از جانبازان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس بر اثر عارضه مغزی پس از بستری در بیمارستان به کما رفت.

به گزارش فارس، آیت‌الله غلامحسین جمی روز یکشنبه به دنبال عارضه مغزی در بخش ICU بیمارستان امام خمینی (ره) شرکت نفت آبادان بستری شد که بنا به گفته منابع بیمارستانی، وی از شب گذشته به حالت کما رفته و تلاش‌ها برای بهبود وضعیت جسمانی او ادامه دارد.

آیت‌الله جمی از چند سال گذشته تاکنون چندین بار دچار عارضه مغزی شده و همچنین مورد عمل جراحی قرار گرفته بود.

وی در هیچ یک از لحظات دوران هشت سال جنگ تحمیلی با وجود خطرات فراوان، حاضر به ترک آبادان نشد و پا به پای رزمندگان اسلام سنگر نماز جمعه را در این شهر خالی نکرد.

در این رابطه امام جمعه آبادان نیز گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین جمی امام جمعه آبادان در دوران دفاع مقدس، از شنبه 30 آذرماه، به دلیل کسالت در در بخش آی سی یو بیمارستان طالقانی آبادان بستری شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی دهدشتی در گفتگو با ایسنا، با بیان این‌که " ایشان سابقه سکته داشت و احتمال می‌رود که این بار نیز سکته کرده باشد" افزود: در حال حاضر مقداری هوشیاری دارد و فعلا تحت نظر هستند. ولی وضعیت ایشان بحرانی نیست و طبق آخرین اخبار وضعیت جسمانی‌شان رو به بهبود است.

وی یادآور شد: حجت‌الاسلام و المسلمین جمی به‌عنوان نخستین امام جمعه آبادان، در سال 1358 از سوی امام(ره) منصوب شدند و تا سال 1382 این سمت را داشتند.

وی خاطرنشان کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین جمی در هر شرایطی نماز جمعه را ترک نکرد و حتی در دوران دفاع مقدس و زمانی که آبادان از سکنه تخلیه شده بود، در هشت کیلومتری این شهر نماز را برپا می‌کرد و اقدام ایشان مورد توجه حضرت امام(ره) و عنایت مقام معظم رهبری بود.

امام جمعه آبادان ادامه داد: حجت‌الاسلام و المسلمین جمی هم‌چنین قبل از پیروزی انقلاب اسلامی از جلوداران مبارزه با رژیم پهلوی و از کسانی بود که در دانشگاه تهران در انتظار ورود حضرت امام(ره) به کشور به همراه روحانیون آن دوران تحصن کرد و به تقاضای خود و با موافقت مقام معظم رهبری در سال 1382 بازنشسته شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین جمی در حال حاضر 83 سال سن دارد.


کلمات کلیدی: دهدشتی