نور چشم آبادان

پاسداشت مجاهدات و پایمردیهای ایت الله جمی ره

آیت‌الله جمی مدافع صبور انقلاب بود. آیت‌الله جمی مدافع صبور انقلاب بود
ساعت ۱٠:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/۱۱  

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، حجت‌الاسلام اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و ابوطالب شفقت استاندار بوشهر در پیامی مشترک با ابراز تاسف و اندوه، این مصیبت بزرگ را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری، فرزندان، بیت شریف و مردم داغدار آبادان تسلیت و تعزیت گفتند.
در بخشی از این پیام آمده است: در آستانه محرم و سوگواری ابا‌عبدالله‌الحسین عالمی فرزانه و مجاهدی پرشور دار فانی را وداع گفت و رخ در نقاب خاک کشید و دنیای فانی دیگر نتوانست آیت‌الله جمی، بزرگ مرد دین و جبهه‌های ایثار را در بر خویش نگه دارد و عالمی وارسته از سلاله عطرت و امامت به نزد معبود خویش شتافت و حلقه‌ای از زنجیر سلسله عاشقان اهل بیت از میانمان رخت بر بست و لباس ابدیت پوشید.
در بخش دیگری از این پیام آمده است: این عالم برجسته و خدوم همواره از جمله مدافعان صبور انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود و سال‌ها استقامت برای برپایی نماز جمعه در آبادان ایشان را به نماد پایمردی و الگوی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس مبدل کرد.
در قسمت دیگری از این پیام تسلیت آمده است: مردم ولایت‌مدار بوشهر مفتخرند که عالمی نستوح و مجاهد از این دیار سالیان متمادی در سنگر پاسداری از دین و قرآن و تربیت رزمندگان سلحشور منشا خدماتی ارزنده بوده است.
در انتهای این پیام نیز با تسلیت مجدد ضایعه درگذشت یادگار ارزشمند دفاع مقدس اعلام شده است: به همین مناسبت آیین‌های بزرگداشت مرحوم آیت‌الله جمی در بوشهر برگزار خواهد شد


کلمات کلیدی: مراسم بوشهر