نور چشم آبادان

پاسداشت مجاهدات و پایمردیهای ایت الله جمی ره

بیانیه سازمان عقیدتی سیاسی ارتش.اخلاق و لحن آیت‌الله جمی روح پایداری را به مردم
ساعت ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/۱۱  

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ارتش، متن این پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
عالم وارسته و زاهد ، مبارز نستوه و انقلابی و مجاهد فی سبیل الله، حضرت آیت الله حاج شیخ غلامحسین جمی (رضوان الله تعالی علیه) ، امام جمعه والامقام شهر ایثار و مقاومت، آبادان، پس از سالها زندگی سرشار از ایمان، مبارزه، مردانگی و ایثار در راه اهداف الهی و آرمان های والای انقلاب اسلامی به دیدار معبود خود شتافت تا در حلقه شهیدان پاکباز و همیشه جاوید دفاع مقدس، پاداش مجاهدت، صبر و اخلاص خویش را دریافت کند.
این عالم متعهد و انقلابی، یکی از برجسته ترین نمادها و اسطوره های مقاومت و فداکاری در تاریخ انقلاب اسلامی است. هرچند سابقه درخشان مبارزه آیت الله جمی با رژیم ستمشاهی، تحمل زندان ها و شکنجه ها و همراهی مخلصانه اش با رهبر کبیر انقلاب اسلامی، از آغاز نهضت تا پیروزی که با سکانداری و هدایت حرکت های انقلابی مردم آبادان نیز همراه بود، فرازی بلند از دفتر زندگی سراسر حماسه او به شمار می رود؛ اما نام "جمی" با خاطره ایستادگی، شهامت و ایثارگری او در دوران سخت محاصره آبادان و در طول سالهای دفاع مقدس، بلند آوازه گشت و در دفتر رشادت مردان بزرگ تاریخ، ثبت گردید.
مرحوم آیت الله جمی در سالهای سخت جنگ تحمیلی، در میان مردم و رزمندگان بود و بیش از هر کسی رنج ها و مقاومت ها را می دید و با حفظ سنگر امامت نماز جمعه نقطه قوتی برای مقاومت آبادان گردید. او همواره پشتوانه و حامی صدیق سربازان میهن اسلامی در ارتش جمهوری اسلامی ایران و قوت قلب و تکیه گاه استوار رزمندگان به شمار می رفت و با اخلاق نیکو و لحن شیرین و امیدوار کننده‌اش، روح صبر و پایداری را به مردم و رزمندگان می دمید.
اینک در روزهای هجرت و فقدان این روحانی بزرگوار و روشن بین و خدوم، همه فرماندهان و رزمندگانی که سالها در کنار او با دشمن مقابله کردند، سوگوارند و خاطره حضور فداکارانه و نصایح مشفقانه این بزرگمرد را از یاد نخواهند برد.
فرماندهان و آحاد کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران ، ضایعه اسفبار درگذشت این عالم ربانی و پرهیزکار را به محضر صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، ملت سلحشور ایران، بویژه هموطنان خونگرم استان خوزستان و شهر آبادان و نیز به بیت مکرم آن مرحوم تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند منان، علو درجات را برای آن فقید سعید مسئلت دارند.


کلمات کلیدی: ارتش