نور چشم آبادان

پاسداشت مجاهدات و پایمردیهای ایت الله جمی ره

حاشیه‌های تشییع پیکر مطهر آیت‌الله جمی
ساعت ۱٠:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/۱۱  
خبرگزاری فارس: تشییع تاریخی پیکر پاک آیت‌الله غلامحسین جمی با حاشیه‌های خواندنی همراه بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، خیل جمعیت مشتاق برای بدرقه پیکر آیت‌الله جمی از ساعات اولیه صبح در مقابل مصلای ثامن‌الائمه آبادان حضور پیدا کردند و لحظه به لحظه بر جمعیت افزوده می شد.
- حضور جانبازان و خانواده معظم شهدا در بین جمعیت شرکت‌کننده در مراسم تشییع چشمگیر بود، به‌طوری که بعضی از جانبازان و یادگاران دفاع مقدس که به وسیله ویلچر در مراسم تشییع حاضر شده بودند به یاد مقاومت و جانفشانی‌های روحانی جانباز و مجاهد آیت‌الله جمی به شدت می‌گریستند.
- حضور فرمانداران و نمایندگان مردم آبادان در دوره‌های مختلف در این مراسم چشمگیر بود.
- ائمه جمعه شهرهای مختلف استان خوزستان در آیین تشییع پیکر مطهر آیت‌الله جمی حضور پیدا کردند.
- در خلال مراسم بدرقه و تشییع پیکر آیت‌الله جمی مردم با سردادن شعارهایی بر علیه دولتمردان آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی، جنایت نظامیان جنایتکار اسرائیلی در نوار غزه را به شدت محکوم کردند.
- تمام بازار‌ها و مراکز دولتی و خصوصی به جز سازمان منطقه آزاد اروند که نسبت به اعلام تعطیلی بی‌اعتنا بود، امروز یکپارچه تعطیل بود و در اکثر معابر شهر آبادان و خرمشهر پارچه‌نوشته‌های تسلیت و همچنین پوستر آیت‌الله جمی در لباس رزمندگان به چشم می‌خورد.
- در لحظه آخر خروج پیکر پاک و مطهر آیت‌الله جمی، تشییع کنندگان فریاد " یا حسین" سردادند.
- تعدادی از روحانیون شهر بصره در مراسم استقبال از پیکر مرحوم آیت‌الله جمی در نقطه صفر مرزی شلمچه حضور یافته بودند.
- طبق اعلام خانواده آن مرحوم، پیکر آیت‌الله جمی امشب در بصره مستقر خواهد بود و فردا صبح مراسم خاکسپاری در قبرستان وادی‌السلام نجف اشرف برگزار خواهد شد


کلمات کلیدی: