نور چشم آبادان

پاسداشت مجاهدات و پایمردیهای ایت الله جمی ره

آیت‌الله جمی یک امت بود.رئیس شواری سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور
ساعت ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/۱۱  

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی صبح امروز در آیین تشییع پیکر آیت‌الله جمی افزود: آیت‌الله جمی رنج سا‌ل‌های مقاومت را در خود دارد، وی اگرچه از لحاظ ظاهری نحیف بود ولی از قله کوه‌ها و صخره‌های سخت سربلندتر و سخت‌تر بود.
وی اظهار داشت: این روحانی بار سنگینی از مسئولیت را در طول حیات پربرکتش به دوش جان کشید و به حق افتخار روحانیت شیعه است.
رئیس شواری سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: در بین روحانیت شیعه چهره‌هایی وجود دارند که ایمان، اخلاص، مردم‌خواهی و خداجوئیشان موجب استحکام هرچه بیشتر نهاد عظیم اسلام شده است که این شجره طیبه در این سرزمین پاک پای گرفت و شاخ و برگش گسترده شد.
تقوی ادامه داد: اکنون اصل آن شجره طیبه ثابت و فرع آن در آسمان است و این عالم نستوه و مجاهد سرافراز یکی از چهره‌های منور در سلسله روحانیت به شمار می‌رود.
وی تصریح کرد: آیت‌الله جمی یک امت بود، او همه آبادان بود، همانگونه که امام راحل برابر با یک ملت در کشور بود، آیت‌االله جمی نیز همه آبادان بود.
تقوی اضافه کرد: آیت‌الله جمی در دوران هشت سال دفاع مقدس روح و جان جبهه‌ها بود و همانند امام علی (ع) هیچ‌گاه سنگر اقامه نماز جمعه را در آبادان خالی نگذاشت.
رئیس شواری سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، ولایت‌مداری را از ویژگی‌های بارز آیت‌الله جمی برشمرد و افزود: وی از امام راحل به خوبی الگو گرفته و در دوران دفاع مقدس پشتیبان رزمندگان بود به طوری که مقاومت آیت‌الله جمی در دفاع از کیان کشور تا ابد جاودان خواهد ماند.


کلمات کلیدی: ائمه جمعه