نور چشم آبادان

پاسداشت مجاهدات و پایمردیهای ایت الله جمی ره

با بدرقه مردم آبادان و خرمشهر.پیکر آیت‌الله جمی رهسپار نجف اشرف شد
ساعت ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/۱۱  

خبرگزاری فارس: پیکر آیت‌الله جمی با بدرقه تاریخی مردم همیشه در صحنه و ولایت‌مدار آبادان و خرمشهر، از مرز شلمچه رهسپار نجف اشرف شد.


گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمشهر، پیکر مطهر آیت‌الله غلامحسین جمی روحانی مجاهد و مقاوم آبادان در دوران دفاع مقدس، بعد از ظهر امروز در میان حزن و اندوه مردم خرمشهر و آبادان از مرز شلمچه رهسپار خاک مقدس نجف اشراف شد.
مردم قهرمان و همیشه در صحنه خرمشهر پس از ساعت‌ها انتظار، پیکر مطهر مجاهد نستوه، عمود خیمه مقاومت و پایداری را با ذکر" لا الا اله الله"و"الله‌اکبر" تشییع و تا مرز شلمچه همراهی کردند.
خیل جمعیت مشتاق که به وسیله ده‌ها اتوبوس و خودرو به مرز شلمچه منتقل شده بود به دلیل ممانعت مرزداران، امکان حضور در نقطه صفر مرزی را نیافتند.
آیت‌الله ابوالحسن نوری امام جمعه خرمشهر نیز با حضور در نقطه صفر مرزی شلمچه ضمن ابراز همدردی با خانواده آن مرحوم، آیت‌الله جمی را اسوه تقوا و پایداری توصیف کرد و گفت: خدمات ارزنده آیت‌الله جمی در طول دوران حیاتش هیچ گاه از ذهن‌ها محو نخواهد شد و چنین شخصیت‌هایی همواره در دل مردم جای دارند.
تعداد کثیری از رزمندگان دوران دفاع مقدس در آخرین لحظه وداع با آیت‌الله جمی با خواندن زیارت عاشورا و نوحه‌سرایی، پیکر مطهر آیت‌الله جمی را تا خروج از مرز بین‌المللی شلمچه بدرقه کردند


کلمات کلیدی: مراسم تشیع ،خرمشهر