نور چشم آبادان

پاسداشت مجاهدات و پایمردیهای ایت الله جمی ره

محسن رضایی:آیت‌الله جمی حقیقتا شمع جبهه‌ها بود
ساعت ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/۱۱  

خبرگزاری فارس: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آیت‌الله جمی شمعی بود که با سوختن خود به جبهه‌های جنگ روشنی می‌بخشید.


به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، محسن رضایی در آیین تشییع پیکر مطهر آیت‌الله جمی افزود: وی با سوختن خود علاوه بر روشن‌بخشی به جبهه‌ها به رزمندگان نیز امید می‌داد.
وی اظهار داشت: حضور آیت‌الله جمی در جبهه‌های جنگ به ویژه در زمان محاصره آبادان بسیار پرمعنا و تاثیرگذار بود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: آیت‌الله جمی با اراده فولادین خود در زیر آتش دشمن هیچگاه سنگر نماز جمعه را ترک نکرد و این در تاریخ دفاع مقدس بی‌نظیر بود.
رضایی اضافه کرد: به رغم اینکه دشمن زمان و مکان اقامه نماز جمعه را به خوبی می‌دانست، اما آن روحانی مجاهد مخلصانه و با صلابت نماز را برای رزمندگان اسلام اقامه می‌کرد.
وی با اشاره به تاثیرات جدی آیت‌الله جمی در عملیات‌های مختلفی به ویژه خیبر و کربلای پنج افزود: آیت‌الله جمی حقیقتا در جبهه‌های جنگ نقش‌های ماندگاری را ایفا کرد که بیان آن به زمان بیشتری نیاز دارد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: امروز محاصره غزه تداعی کننده محاصره آبادان است و ملت مظلوم فلسطین حقیقتا از آن دوران الگو می‌گیرند.
فرمانده سپاه در دوران مقدس افزود: همزمانی اتفاقات غزه و ارتحال آیت‌الله جمی و حلول ماه محرم حکمت‌هایی دارد که باید به آن تامل کرد.
وی در پایان گفت: ارتحال جانسوز آیت‌الله جمی در ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین خلوص و ارادت او را به مکتب امام حسین (ع) نشان می‌دهد


کلمات کلیدی: رضائی محسن