نور چشم آبادان

پاسداشت مجاهدات و پایمردیهای ایت الله جمی ره

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام درگذشت حجة السلام و المسلمین غلامحسین
ساعت ٩:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/۱۱  
پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام درگذشت حجة السلام و المسلمین غلامحسین جمی

خبرگزاری آریا- حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت روحانی مجاهد و فداکار و «یادگار مقاومت، صبوری و شهامت»  حجة السلام و المسلمین حاج شیخ غلامحسین جمی را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرگزاری آریا، متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روحانی مجاهد و فداکار جناب حجة السلام والمسلمین حاج شیخ غلامحسین جمی رضوان الله علیه به لقاءالله پیوست و با کوله باری از عمل صالح و جهاد مخلصانه در پیشگاه خدای متعال حضور یافت. تلاش و مبارزات این روحانی عالیقدر که از سالهای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شده بود، در نخستین سالهای پیروزی و بویژه پس از یورش رژیم بعثی به مرزهای کشور، به اوج رسید و یادگاری فراموش نشدنی از مقاومت و صبوری و شهامت بجای گذاشت. او در روزهای مِحنت خرمشهر و آبادان برای رزمندگان خطوط مقدم، سنگری معنوی و پشتیبانی بی نظیر بود. در سخت ترین شرایطِ آتشباریهای دشمن، حضور مؤثر و خطبه ها و سخنرانیهای تسلاّبخش او قطع نشد و در دوران خطر و سختی و مِحنت، مردم آبادان و رزمندگان دست از جان شسته را تنها نگذاشت. پرونده ی عمل این مرد مؤمن و صبور و بی ادعا در نزد پروردگار رحیم و غفور و اولیائش، مایه ی سرافرازی او و جلب رحمت حضرت حقّ متعال است انشاءالله.

اینجانب درگذشت این عالم عامل را به خاندان محترم و ارادتمندان و دوستان ایشان و به عموم مردم آبادان و بوشهر تسلیت عرض می کنم و علوّ درجاتش را از خداوند متعال مسألت مینمایم.

سیدعلی خامنه ای

10/دی/1387

لازم به ذکر است حجة الاسلام والمسلمین تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و هیأت همراه به نمایندگی از سوی حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم تشییع حجه الاسلام والمسلمین جمی شرکت کردند.


کلمات کلیدی: پیام رهبر انقلاب